1 Ayda %50 Değer Kazanan XRP, Merkez Bankalarıyla İletişim Kuracak!

1 Ayda %50 Değer Kazanan XRP, Merkez Bankalarıyla İletişim Kuracak!

Merkez Bankalarının yapmış olduğu açıklamalar kripto paralarını çoğu zaman değer kaybına uğrattı. Boğa sezonunu arkasına alan Ripple ise bu durumdan kurtulmak için Merkez Bankaları ile arasında resmiyet kurmak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve XRP, oldukça büyük bir yükseliş yaşadı. Bitcoin 18.700 doları görürken, Ethereum 526 dolara çıktı. XRP'de ise önemli bir yükseliş söz konusuydu. 0,36 dolarlık değeri ile yatırımcısına son 1 ayda %50 kâr ettirdi. Hal böyle iken yatırımcılar coin piyasalarından umutlu olmaya başladı. Bir süredir artıp azalan ancak istenileni bir türlü veremeyen Bitcoin ve altcoinler için artık durumlar değişmişe benziyor.

Yapılan yorumlar coin piyasasının işlem hacminin daha da artacağı yönünde azımsanmayacak görüş mevcut. Ancak bu konudaki yorumlar coinlerin her değerini katlaması ile ortaya çıktığını yatırımcı artık daha iyi ayırt ediyor. Bu konuda özellikle somut adımlar atmaya hazırlanan coinler diğerlerinden daha farklı durumda olacak.

Ripple'dan Merkez Bankası Adımı

Ripple, yaşadığı yükselişi garanti altına almak ve sürdürebilmek adına önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu iş ilanı ile bunu kanıtladı. Peki bu iş ilanında aranan pozisyon nedir? Çeşitli merkez bankaları ile iletişim kuracak ve Ripple'nin projelerini doğru bir şekilde yansıtabilecek "Kıdemli Müdür" arandığı duyuruldu. İş ilanında aranan niteliklere bakıldığında Ripple'nin CBDC projeleri hakkında gerek sosyal medyada gerekse reel hayatta çeşitli konuşmalar yapması gerekecek. Konferanslarda yapacağı konuşmaları sosyal medyadaki paylaşımlarıyla desteklemesi ve bu projenin tanıtım politikasını geliştirmesi bekleniyor. Özellikle bu kripto para piyasasına yüklü miktarda yatırım yapan, yapmayı düşünen insanlarla iletişime geçilmesi istenmekte. 

Merkez Bankası ile resmi ilişkilerin kurulması ile Ripple'yi yalnızca boğa sezonu için değil, aynı zamanda yığılmanın olmadığı bir piyasada da tutunmayı hedefliyor. Bu zamana kadar Bitcoin'i geçen bir kripto para olmadı ancak Bitcoin'in değerine yaklaşmak için çeşitli projelerle yatırımcının dikkatini çeken alt coinler bulunmakta. 

Merkez Bankası ile arasını iyi tutmayan kripto paralar, pek çok kez çeşitli ülkelere bağlı bankaların yapmış olduğu açıklamalarla anlık düşüş yaşadı. Bu düşüşler kimi zaman uzun süreli oldu. O yüzden piyasanın en tepesinde bulunan bankalarla iyi geçinmez kripto paralar için oldukça önemli. Ripple bunu sağlamak istiyor ve iyi niyetli adımlar neticesinde bunu elde edeceğe benziyor. O zaman geldiğinde değerine değer katması ise kaçınılmaz. Şu an için kesin bir bilgi olmasa da önümüzdeki günlerde ve aylarca bu hamlenin sonucu nereye varacak hep beraber göreceğiz.

Boğa sezonunda neredeyse pek çok alt coin yükseliş yaşadı ancak bu durumun geçici olduğunu her yatırımcı biliyor. XRP, önemli olanın bolluk ve bereketin olmadığı zamanlarda da yükselişe ve var olan değerini korumak olduğunun farkında. Ripple'nin bu adımı kripto para piyasasında yankı bulduktan sonra bir miktar artışın daha gerçekleşmesi söz konusu olabilir.