28 Mart 2017 Salı
  • BIST 89.695
  • Altın 145,860
  • Dolar 3,6136
  • Euro 3,9258

TRT Haber, Cizre'de Bodrum Katında Olan 60 Kişinin Öldürüldüğünü Duyurdu

TRT Haber, "Güvenlik güçleri Cizre'de teröristlerin kontrolündeki bodrum kata girdi. 60'a yakın terörist etkisiz hale getirildi" haberini son dakika bilgisi olarak duyurdu.

Cizre'de bir apartmanın bodrum katında yardım beklediği belirtilen yaralılara ulaşmak için HDP'lilerin yürüttüğü girişimler sürerken TRT Haber, 'Son Dakika' alt yazısıyla Cizre'de bir bodrum katına operasyon yapıldığını duyurdu.

TRT Haber "60'a yakın terörist etkisiz hale getirildi" başlıklı haberinde şu satırlara yer verdi: "Güvenlik güçleri Şırnak Cizre'de teröristlerin kontrolündeki bodrum kata girdi. Çatışmada 60'a yakın terörist etkisiz hale getirildi."

Resmi kaynaklardan ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

YENİŞAFAK: 10-15 BİNANIN BULUNDUĞU BÖLGEYE OPERASYON YAPILDI

Konuyla ilgili Yeni Şafak gazetesi ise güvenlik kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde 30'dan fazla teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Haberde "Şırnak'ın Cizre ilçesinde akşam saatlerinde geniş çaplı bir süpürme operasyonu düzenledi. PKK'nın karargah olarak kullandığı binanın da bulunduğu bölgede yaşanan çatışmada, Yeni Şafak'ın güvenlik yetkililerinden elde ettiği bilgiye göre 30'dan fazla terörist vuruldu. Operasyonun; teröristlerin konuşlandığı 10-15 binanın bulunduğu bölgede geniş çaplı olarak gerçekleştirildiği öğrenildi." denildi.

HDP'Lİ VEKİL: BİLGİLER NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUZ

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ise TRT'nin duyurduğu son dakikanın ne kadar doğru olduğunu bilmediklerini belirtti.

İzlenme: 18084
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Haber Ay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Tel : iletişim için Mail atın: info@haberay.com.tr