Sıradaki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya’ya Sert Tepki Ve Alman Şirketlerine Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman şirketleriyle ilgili herhangi bir soruşturma olmadığını belirterek "Alman ekonomi bakanının beyanlarını şiddetle kınıyorum. çbir Alman şirketi ile ilgili bir soruşturma, araçtırma yoktur, hepsi yalandır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya’ya Sert Tepki Ve Alman Şirketlerine Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman şirketleriyle ilgili herhangi bir soruşturma olmadığını belirterek "Alman ekonomi bakanının beyanlarını şiddetle kınıyorum. çbir Alman şirketi ile ilgili bir soruşturma, araçtırma yoktur, hepsi yalandır" dedi.

Siyaset
21 Temmuz 2017 Cuma 15:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya’ya Sert Tepki Ve Alman Şirketlerine Mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza töreninde konuşuyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Bodrum'da meydana gelen depremde vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İkitelli Şehir Hastanemiz sağlık hayatımıza yepyeni bir vizyon ortaya katacaktır. 15 Temmuz darbe girişimin hemen ertesinde Japon dostlarımızla bu anlaşmayı görüşmek üzere biraraya gelinildi. Kimileri bir geçmiş olsun beyanından itina ettiği dönemde böylesine bir anlaşmayı devam ettirmek ancak gerçek dostların yapabileceği bir davranıştır. Buradan dostlukları, kadirşinaslığı için Japon dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Şimdi Japon dostlarımızın da önemli bir projenin arefesindeyiz. O da inşallah Sinop'taki nükleer enerji santralini Japon dostlarımızla gerçekleştirmenin adımlarını atıyoruz.

ALMAN BAKANININ BEYANLARINI ŞİDDETLE KINIYORUM

Türk Milleti, zor zamanlarında yanında olan dostlarını hiçbir zaman unutmayacaktır. Ülkemize davet ettiğimzi herkese "gelin birlikte kazanalım" çağrısı yapıyoruz. Bizim birlikte kazanmaya ihtiyacımız var. Bu anlayışla bizimle çalışmak isteyen herkese ülkemizin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Biz böylesine iyi niyetle muhataplarımıza yaklaşırken bazılarının ticaretle siyaseti birbirine karıştırmakta ısrar ettiğini görüyoruz. Alman ekonomi bakanının hiçbir mesnede dayanmadan, dolaylı mesajlarla ülkemize yatırım yapan şirketleri tedirgin eden beyanlarını buradan şiddetle kınıyorum. Bu siyasete, temsil makamında olanlara yakışmaz. Teröre bulaşanlarla siyaseti lütfen birbirine karıştırmayın.

KENDİ YARGILARI NE KADAR BAĞIMSIZSA BİZİM YARGIMIZ ONLARDAN DAHA FAZLADIR

Ben Emniyet ve MİT'teki arkadaşlarıma sordum. Herhangi bir Alman şirketiyle ilgili bir soruşturma var mı diye. Bana verilen cevap "Hiçbir Alman şirketiyle ilgili soruşturma yoktur". Bizi karalamaya hiç kimsenin gücü yetmez. Şirketlerin garantisi biziz, güvencesi biziz. Biz kazan kazan esasına göre onlarla bugüne kadar çalıştık. Almanya'nın Türkiye ile olan münasebetlerini burada zedelemek, lekelemek isteyenler yanlış yolda gidiyorlar. Tam aksine Türkiye'deki teröristleri Almanya'da saklayan hükümet önce bunun hesabını vermeli? Türkiye'den kaçan teröristler Almanya'da niçin saklanıyor? Onlara verilen destekleri nasıl izah edecekler? PKK'yı kendi caddelerinde Alman polisinin koruması altında müsaade eden Almanya bunu neyle izah edecek. Almanya kendine çeki düzen vermelidir. Bizi de bu tehditlerle ürkütemez bunu böyle bilinmelidir. Kendi yargıları ne kadar bağımsızsa bizim yargımız onlardan daha da bağımsızdır.

SERBEST PİYASA EKONOMİSİNİ ÖĞRENEMEMİŞ BUNLAR

Biz bir çadır devleti değiliz. Esasen Alman kökenli şirketler en rahat çalıştığımız özel bir yere sahip. Böyle bir kara propogandayla ülkemizde 9 milyar dolara yatırım yapan Alman şirketlerine baskı kurulmaya çalışıldığı ortadadır. Alman şirketlerine de ülkemizin kapıları ve milletimizin gönlü sonuna kadar açıktır. Dünyada serbest pazar ekonomisi var. Bunlar demek ki serbest pazar ekonomosini öğrenemişler. Türkiye'nin yabancı şirketlerle ilgili kara liste çalışması olduğunu iddia edenleri ispata davet ediyorum. Herhangi bir mesnede dayanmadan böyle bir iddiayı dile getirmek hiçbir sorumlu siyasetçinin işi olamaz. Alman Dışişleri'nin ülkemizin seyahat için güvenli olmadığı uyarısını son derece yersiz ve kanıtsız olduğunu belirtmek isterim. Ülkeler dedikodularla yönetilemez.

AVRUPA, ABD, RUSYA, KÖRFEZ, UZAKDOĞU'DAN YATIRIMCI SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Hamburg'ta adım atarken adım başı polis vardı. Ama biz Antalya'da bir G-20 zirvesi yaptık, muhteşemdi. Hala konuşuluyor. Demokrasiyi benimsemiş, oturtmuş bir ülkeye kimse bu tür kara lekeleri çalamaz. Yargımızı da gönderdikleri talimatlarla yönlendirmeye kimsenin güçleri yetmez. İlgilileri saygı göstermeye davet ediyorum. Avrupa ve Amerika'nın yanında Körfez, Orta Asya, Rusya, Uzakdoğu ve Güney Asya'dan ülkemizi tercih eden yatırımcıların sayısı her geçen gün artıyor. Körfez'deki dostlarımızın arasında başgösteren kriz bizi gerçekten üzmüştür. En başından beri samimi gayret gösteriyoruz. İhtilafların kalıcı ve kırıcı olmaması için sonuna kadar gayret göstermeye devam edeceğiz.

MAALESEF HALA İNŞASINA BAŞLAYAMADIĞIMIZ HASTANELER VAR

Siyasi sorunlar gelip geçicidir, ekonomik ilişkiler uzun vadeli ve kalıcıdır. Körfez ülkesindeki kardeşlerimziden yatırımlarını uzun vadeli olarak kullanmalarını bekliyoruz. Bölgedeki krizin tamamen ortadan kalkmasıyla inşallah bu konuşmalara bir daha gerek kalmayacağına inanıyorum. Şehir hastaneleri benim özellikle Başbakan olduğum andan itibaren hayalim olan projeydi. Şehir hastaneleri her ilde yapmayı planladığımız hastaneler zinciri değildir. Birinci derecede sadece büyükşehirlerimizi hedef alan hastaneler zinciridir. Şu anda 2017 yılındayız. Hala inşaasına başlayamadıklarımız var. Tüm gayretime rağmen böyle bir gecikmeden dolayı fevkalade müteessirim. Buradaki kayıp şahsımın değil ve ülkemin kaybıdır.

KONFORLU PIRIL PIRIL HASTANELER DÖNEMİNE GELDİK

Bazı ülkeler hala sağlık reformu tartışmalarıyla meşgul olduğu bir dönemde biz reformu çoktan tamamladık. Sağlık konusu eğitim, emniyet ve adaletle birlikte öncelik verdiğimiz dört alandan biridir. Artık tıp fakültelerinin adedi ve sağlık bilimleri üniversitelerini de Türkiye'de yaygınlaştırmaya başladık. Yetişecek doktor, hemşire, diş hekimi, eczacı vs. aklınıza ne gelirse bütün bunlarla beraber artık fiziki mekanlarda da sıkıntıları minimize edeceğiz. Sağlık konusundaki gelişmelerin en büyük şahidi milletimizin ta kendisidir. Hijyenik koşulların olmadığı dönemlerden şimdi artık pırıl pırıl hastanelere geldik. Ben hastanelerde sabah erkenden anacağımın beni kaldırıp gönderip numara aldığımız günleri hatırlarım.

O RONTGEN İÇİN GÜN ALDIĞIMIZ GÜNLER GERİDE KALDI

Rontgen için gün aldığımız, numara aldığımız dönemler geride kaldı. Bu hastaneleri hizmete açtığımız yerlerdeki vatandaşlarımızın düşüncelerini, duygularını söze dökmek gerçekten zor. Buraların paralı olduğunu zanneden hala vatandaşlarımızın olduğunu biliyorum.

MADEM ÖYLE BİZ DE KENDİ BANKALARIMIZA ÇAĞRI YAPTIK

Türkiye kimi zaman kendi bankalarını kimi zaman yurtdışındaki ülkelerin finans projelerini alarak sıkıntılarını aşmaya başarmıştır. Birinci Havalimanıyla alakalı uluslararası bankalar ve finans sektörü girmedi, çekildiler. Ve ben değerli bankalarımıza başta devlet bankaları olmak üzere kendilerine bu konuda tavsiyelerimi yaptım. Sağolsun 5 bankanın kurduğu konsorsiyumla süreç başladı, ondan sonra da uluslararası finans sektörü bizi de alır mısınız demeye başladı. Şu anda da onlara ihtiyaç kalmadan süratle iş yürüyor. Savunma sanayi gibi stratejik alanlarda yüksek teknolojiye dayalı her konuda bu işbirliği bizim için daha önemlidir. Teknoloji transferi bir yere kadar işimizi görür. Aslolan bunu araştırma, geliştirme, ürüne  dönüştürmedir. Bunun için dostlarımızın  desteğine, katkısına ihtiyacımız var.

TÜRKİYE ARTIK BU! HİÇBİR ZAMAN ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Türkiye AB'ye almayanların şartları uygun olmayan nice ülkeyi buyur ettiklerini gördükten sonra artık bunların hiçbirine şaşırmıyorum. Kendi elleriyle kendi inanırlılığını yok edenlerle artık bizim işimiz yok. Genç yaştaki Necmettin Yılmaz öğretmenimizi şehit eden terör örgütlerine karşı güvenlik güçlerimiz 10 gün içerisinde hepsini buldu ve gereğini yaparak onları etkisiz hale getirdi. Türkiye artık bu. Hiçbir zaman şehitlerimzin kanı yerde kalmayacak.

BAKMADAN GEÇME

Son Güncelleme: 21.07.2017 16:06
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
2 Yorum
Avatar
Bay Murat 2 ay

herkese merhaba, mali açıdan sıkılmış mısınız? kredileri ve borçları ödemek için para istiyor musunuz? kendi işletmenizi kurmak için finansman mı arıyorsunuz? çeşitli amaçlar için özel veya iş kredisine mi ihtiyacınız var? büyük projeleri gerçekleştirmek için kredi istiyor musunuz? bugün bizden bir kredi temin edin ve ödüllendirici bir şeyle başlayın. işlemlerimiz, müşterilerimizle samimi bir ilişki kurduğumuzdan% 100 garantilidir. kredili çekler, teminat yok, kolay adımlar, hızlı fonlama ve düşük faiz oranı% 2 olan krediler sunuyoruz. mali arıza neden devam ediyor? bugün e-posta ile bize ulaşın: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

Avatar
Bay Murat 2 ay

herkese merhaba, mali açıdan sıkılmış mısınız? kredileri ve borçları ödemek için para istiyor musunuz? kendi işletmenizi kurmak için finansman mı arıyorsunuz? çeşitli amaçlar için özel veya iş kredisine mi ihtiyacınız var? büyük projeleri gerçekleştirmek için kredi istiyor musunuz? bugün bizden bir kredi temin edin ve ödüllendirici bir şeyle başlayın. işlemlerimiz, müşterilerimizle samimi bir ilişki kurduğumuzdan% 100 garantilidir. kredili çekler, teminat yok, kolay adımlar, hızlı fonlama ve düşük faiz oranı% 2 olan krediler sunuyoruz. mali arıza neden devam ediyor? bugün e-posta ile bize ulaşın: (muratacarfinancialservice@gmail.com)