24 Şubat 2017 Cuma
  • BIST 89.200
  • Altın 143,871
  • Dolar 3,5657
  • Euro 3,7771

Selahattin Demirtaş'ı Cezaevine Bakın Nasıl Götürdüler...

Selahattin Demirtaş'ı Cezaevine Bakın Nasıl Götürdüler...

Operasyon kapsamında HDP Eş Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ın aralarında bulunduğu 8 milletvekili hakkında tutuklama kararı verildi.
HDP eşgenel başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken'in de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. HDP Milletekili Ziya Pir ile Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve Sırrı Süreyya Önder adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP Milletvekilleri İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Leyla Birlik, Gülser Yıldırım, Ferat Encu ve Selma Irmak hakkında tutuklama kararı verildi. HDP milletvekilli Abdullah Zeydan ise akşam saatlerinde tutuklandı.

Demirtaş ve Yüksekdağ daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Kandıra'daki F tipi cezaevine götürüldü.

Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen terör soruşturmaları kapsamında HDP'li milletvekillerine yönelik operasyon başlatıldı.

KARAR AVUKATLARDAN ÖNCE AJANSLARA VERİLDİ

Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) İstanbul Şubesi yaptığı açıklamada "HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ın tutuklandığı bilgisi adliyede bulunan avukatlardan önce haber ajanslarına bildirildi!Ajanslara bildirilen tutuklama kararı hala HDP eş başkanlarına veya avukatlara bildirilmedi. Avukatlar duruşma salonu önünde bekliyorlar" ifadeleri kullanıldı.

İzlenme: 3145
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Haber Ay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Tel : iletişim için Mail atın: info@haberay.com.tr