24 Mart 2017 Cuma
  • BIST 89.891
  • Altın 144,926
  • Dolar 3,6212
  • Euro 3,9105

Özel tasarım füzeler kullanılmış

F-16'ların PKK kampları ve IŞİD'e yönelik operasyonlarında özel üretilen beton delici SOM füze sisteminin de yer aldığı belirtiliyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre gece boyu devam eden ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından Suriye'deki IŞİD terör örgütü ile Kuzey Irak'taki PKK terör örgütü hedeflerine dönük harekat Türk Silahlı Kuvvetleri'nin milli imkan ve kabiliyetleri ile gerçekleştirildi. Operasyon sırasında kullanılan güvenlik uygulamaları arasında son 5 yıl içinde yürütülen çalışmalar sonucunda, Türk Hava Kuvvetleri için terör örgütü PKK'nın hedeflerini imha etmede kullanılmak üzere üretilen beton delici SOM füze sistemi de yer aldı. 
 
PKK'NIN BU KAMPLARI VURULMUŞTU
 
Başbakanlık'tan bugün yapılan açıklamada ise vurulan hedefler için bilgiler verildi: 24 Temmuz'da Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ terör  örgütü ile Irak'ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler etkili olarak  vurulmuştur. Hava harekatında Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı  Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil'deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik  mühimmat ile vurulmuştur. Ayrıca, icra edilen hava harekatı ile eş zamanlı olarak  Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait ateş destek vasıtaları ile Suriye'nin  kuzeyindeki DAEŞ terör örgütüne ait hedefler ve Irak'ın kuzeyindeki PKK terör  örgütüne ait hedefler ateş altına alınmıştır. Uluslararası hukuk çerçevesinde  milli egemenliğimizi korumaya dönük meşru adımlarımıza ilişkin olarak sınır ötesi  harekatla ilgili başta Birleşmiş Milletler ve NATO olmak üzere uluslararası  kuruluşlar ile dost ve müttefik ülkeler nezdinde Dışişleri Bakanlığımız aracılığı  ile gerekli girişimler ve bilgilendirmeler yapılmıştır." 

İzlenme: 7361
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Haber Ay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Tel : iletişim için Mail atın: info@haberay.com.tr