Sıradaki Haber

Özel Okul Teşvik Sonuçları Açıklandı!

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Özel okul teşvik tercih sonuçları MEB son dakika açıklaması ile adaylara duyuruldu. TC kimlik numaraları ve başvuru güvenlik numaralarını girerek 7 Eylül ve 14 Eylül tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylar sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

Özel Okul Teşvik Sonuçları Açıklandı!

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Özel okul teşvik tercih sonuçları MEB son dakika açıklaması ile adaylara duyuruldu. TC kimlik numaraları ve başvuru güvenlik numaralarını girerek 7 Eylül ve 14 Eylül tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylar sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

Eğitim
15 Eylül 2017 Cuma 19:07
Özel Okul Teşvik Sonuçları Açıklandı!

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı haberimiz içerisinde yer alıyor. Özel okul teşvik sonuçları açıklanınca e okul giriş ve meb üzerinden sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi meb.gov.tr üzerinden vatandaşları konu ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyor. Özel okul teşvik sonuçları ne zaman açıklanır? Sonuçlar 15 Eylül tarihinde açıklandı. Haberimiz içerisinden yapılan güncel açıklamaları takip edebilirsiniz. Özel okul teşvik sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt heyecanı başlayacak. Teşvik desteği almaya hak kazananlar 15 Eylül ve 22 Eylül tarihleri arasında kayıtlarını ve nakil işlemlerini tamamlayacaklar. Veliler/vasiler, üniversitede öğrenim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu veya üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeleri ile e-Okul sistemi dışındaki kardeş öğrencilerin öğrenim belgelerini başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir.Özel okul teşvik desteği ne kadar? Destek tutarı her sınıf için değişiklik gösteriyor. Okul Öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve temel lise olmak üzere toplamda 75.000 öğrenciye destek verilecek.

Özel okul teşvik ek yerleştirmeler ne zaman? Ek yerleştirme sonuçları 25 Eylül tarihinde duyurulacak. Özel okul kayıt işlemleri ile ilgili soruların cevabı ve Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı haberimiz içerisinde yer alıyor.

ÖZEL OKUL KESİN KAYIT TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
 

MEB GİRİŞ

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Sonuçlar 15 Eylül tarihinde açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sonuçların saat kaçta açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirisiniz.

ÖZEL OKUL TEŞVİK DESTEĞİ EK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN?

Okulların boş kalan kontenjanları için yeniden tercih alınmayacak ancak öğrencilerin önceki tercihleri doğrultusunda ek yerleştirmeler yapılacak. Teşvik başvuru süreci 29 Eylül'de tamamlanmış olacak.

2017-2018 öğretim yılında eğitim ve öğretim desteği kapsamında tercih yapılabilecek özel okulların listesine "https://ookgm.meb.gov.tr/" internet adresinden erişilebilecek.

ÖZEL OKUL TEŞVİK DESTEĞİ KAYIT İŞLEMLERİ

Nakil ve kesin kayıt işlemleri 25-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Veliler/vasiler, öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmi/özel okul müdürlüklerinde, eOkuldaki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği Menüsü üzerinden başvurularını yapacaktır.

Veliler/vasiler, Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nda (Ek-12) yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır. Yanlış bilgi ve belge sunanların başvuruları ve eğitim ve öğretim desteği hakları geçersiz sayılacak olup haklarında yasal işlem yapılacaktır.

 Veliler/vasiler, uluslararası federasyonlarca yapılmış olan ve öğrencinin katılmış olduğu olimpiyatlar ve resmi makamlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci, ikinci, üçüncü) ait belgelerin aslını ibraz ederek bir örneğini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edecektir.

Veliler/vasiler, eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı ailebireylerine ait (anne ve baba veya veli/vasi) 2017 yılı Mayıs-Haziran-Temmuz aylarından herhangi birinin toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belge ve bu e-Kılavuz ekinde yer alan Gelir Beyan Taahhütnamesini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edecektir. Belirtilen aylara ait bordrosu alınamayan kişiler için 2017 yılına ait son alınan bordroya göre işlem yapılacaktır. Herhangi bir gelir beyan etmeyen anne, baba veya veli/vasi ise; Mal Müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumlarından 2017 yılında gelir getirici herhangi bir işi olmadığına dair resmi belgeyi alarak okul  müdürlüğüne teslim edecektir.

 Veliler/vasiler, üniversitede öğrenim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu veya üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeleri ile e-Okul sistemi dışındaki kardeş öğrencilerin öğrenim belgelerini başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir.

Eğitim ve öğretim desteği tercihi yapmaya hak kazanan öğrencilerin velileri/vasileri Başvuru ve Yerleştirme Takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul üzerinden en fazla 15 okul tercihi yapabilecektir.

ÖZEL OKUL TEŞVİK TUTARLARI NE KADAR?

Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 3 bin 60 lira, ilkokuldaki 15 bin öğrenciye 3 bin 680 lira, ortaokuldaki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira, lisedeki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira ve temel lisedeki 24 bin öğrenciye ise 3 bin 680 lira destek verilecek. 75 bin öğrenci, bu yıl ilk kez eğitim öğretim desteğinden yararlanacak.

Yeni eğitim öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere 340 bin öğrenciye destek verilecek.

KAYIT ALACAK ÖZEL OKULLARIN YAPACAKLARI İŞLEMLER

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanacak öğrencinin kaydolacağı özel okul tarafından; Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 1’inci maddesinin (b), (c), (d) fıkralarında belirtilen; 2015- 2016 ve 2016-2017 eğitim öğretim yıllarında uluslararası federasyonlarca yapılmış olan olimpiyatlara katıldığına ilişkin veya resmi makamlarca ulusal veya il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci, ikinci, üçüncü) ait belgelerin onaylı örneği teslim alınacaktır.

b) Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanacak öğrencinin kaydolacağı özel okul tarafından; Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 2’nci maddesinde belirtilen eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin anne, babaya veya veli/vasiye ait 2017 yılı Mayıs-Haziran-Temmuz aylarından herhangi birinin toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belge, bu e-Kılavuz ekinde yer alan Gelir Beyan Taahhütnamesi kayıt esnasında teslim alınacaktır. Belirtilen aylara ait bordrosu olmayan kişiler için 2017’ye ait son alınan bordroya göre işlem yapılacaktır. Herhangi bir gelir beyan etmeyen anne, baba veya veli/vasiden ise; Mal Müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumlarından temin edilen 2017 yılında gelir getirici  herhangi bir işi olmadığına dair resmi belge teslim alınacaktır.

c) Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanacak öğrencinin kaydolacağı özel okul tarafından; Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 3’üncü maddesinde belirtilen; Ailede Öğrenim Gören Diğer Çocuklar bölümünde üniversitede okuyan veya 2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversitede okumaya hak kazanan öğrencilerin belgeleri ile e-Okul sistemi dışında öğrenim gören kardeş öğrencilerin öğrenim belgeleri kayıt esnasında teslim alınacaktır.

ç) Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanacak öğrencinin kaydolacağı özel okul tarafından; Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 6’ncı maddesinde belirtilen; harp veya vazife malulü sayılanların ilk ve orta öğrenim çağındaki çocuklarıyla haklarında koruma bakım veya barınma kararı verilen çocukların belgeleri kayıt esnasında teslim alınacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.